VII Rajd Papieski

Dnia 16 października 2018 roku odbył się VII Rajd Papieski. Jak co roku, wspólną wędrówkę rozpoczęło krótkie spotkanie przed budynkiem Zespołu Szkół w Annopolu, na które przybyli wszyscy uczestnicy rajdu. W tym czasie dyrektor szkoły w Annopolu p. Elżbieta Gąsiorowska powitała wszystkich i wygłosiła krótkie podziękowanie dyrektorom, opiekunom i uczniom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym trudnym marszu. Po czym wszyscy uczestnicy rajdu udali się w drogę. Po dotarciu do Dąbrowy można było odpocząć, a nawet zakupić coś do jedzenia w przydrożnym sklepie. Po krótkiej przerwie, około godziny 9.00 wszyscy uczestnicy wycieczki ruszyli w dalszą trasę.

Na miejsce Zjawienia w Księżomierzu uczestnicy rajdu dotarli około godziny 11.30.

O bezpieczeństwo na trasie zadbali funkcjonariusze Policji w Annopolu i najstarsi uczniowie naszej szkoły.

Na Polu Zjawienia w Księżomierzu dołączyli do nas zaproszeni goście:

• przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kraśniku
  • podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie im. hr. Eligiusza Suchodolskiego
  • młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Kołsut w Grabówce
  • młodzież z Zespołu Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu.

Uroczystej mszy świętej przewodził ks. dr Andrzej Woch. Kazanie wygłosił ks. mgr Rafał Olszówka.
Mszę świętą koncelebrowali: ks. Kanonik Krzysztof Krzemiński, ks. Kanonik Antoni Cząstka.
Na zakończenie wspólnie odśpiewano barkę - ukochaną pieśń naszego patrona Świętego Jana Pawła II.

Rajd Papieski jest dla nas szczególnym czasem, który poświęcamy Bogu, pokazując tym samym, że ważne są nie tylko rzeczy materialne, ale i duchowe.

Każdy, kto tego dnia udał się na rajd, można powiedzieć "śladami Ojca Świętego" pokazał, że Jego postać nie jest mu obojętna. Każdy maszerował we własnej intencji, gdyż nie była to zwykła wycieczka. Każdy pamiętał o słowach Jana Pawła II: „Pilnujcie mi tych szlaków…”, bo przecież Papież Polak kochał wędrówki. Nakazał nam dbać nie tylko o górskie szlaki, ale przede wszystkim o ten najważniejszy szlak… "Szlak do Nieba".

Rajd zakończył się około godziny 13.30, w domu pielgrzyma w Księżomierzu. Uczestnicy rajdu, mimo zmęczenia, pełni pogody ducha, z uśmiechem na twarzy wracali autokarami do domów.

To był piękny dzień, który po raz kolejny przypomniał nam trudne szlaki i drogi, którymi podążał ks. kard. Karol Wojtyła po polskich górach przed wyborem na Stolicę Piotrową (9 września 1978).

Opublikowano: 20 października 2018 12:51