Obchody Narodowego Czytania

,,Wesele’’ Stanisława Wyspiańskiego to lektura  Narodowego Czytania w 2017 roku.
02 września 2017 r. o godz.12.00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie doroczną akcję Narodowego Czytania rozpoczęli Prezydent Polski Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda.
28.11.2017 r. w 110 rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego społeczność naszej szkoły również  włączyła się do akcji organizując Szkolne Obchody Narodowego Czytania. Wspólnie przeczytaliśmy fragmenty ,,Wesela”.

Utwór czytali:

Magdalena Polak  - Pani Młoda – kl. II T

Konrad Wójcik – Pan Młody – II T

Klaudia Giezek – Radczyni – IV T

Ilona Zabor - Klimina – IV T

Agnieszka Przywara - Zosia – IV T

Karolina Klucznik - Haneczka – IV T

Kacper Stąporowski - Dziennikarz – kl. II T

Łukasz Ul - Czepiec – kl. II T

Patryk Jarosz - Żyd – kl. II T

Hubert Rybak – Chochoł – kl. III T

Mateusz Kucharczyk - Jasiek – kl. III T

Uczniowie, którzy prezentowali poszczególne sceny stali się jednocześnie uczestnikami konkursu na najciekawszą interpretację głosową dramatu.
W jury zasiadły: pani dyrektor Elżbieta Gąsiorowska, pani Zofia Szymanek i pani Irena Berdys.

I miejsce zajęli: Magdalena Polak oraz Patryk Jarosz
II miejsce - Łukasz Ul
III miejsce – Klaudia Giezek

Pani dyrektor  ogłosiła również  wyniki konkursu literackiego zorganizowanego przez bibliotekę szkolną, pt.: ,,STANISŁAW WYSPIAŃSKI JAKO MALARZ, DRAMATURG I POETA"

Zwycięzcami okazali się:

I miejsce - Robert Jaśkiewicz – kl. I BS I Stopnia
II miejsce – Olga Burda – kl. III T oraz  Justyna Jaśkiewicz – kl. IV T
III miejsce - Dorota Kwiecień – II ZSZ

Dziękujemy wszystkim osobom, które zechciały wziąć udział w Szkolnych Obchodach Narodowego Czytania  ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Opublikowano: 29 listopada 2017 16:43