VI Pieszy Rajd Papieski

"Każdy krok przybliża nas do Boga" - te słowa bardzo trafnie określają cel naszej drogi.

17 października 2017 dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy naszej szkoły po krótkim spotkaniu organizacyjnym już po raz szósty wyruszyli na pieszy rajd do Księżomierzy. Słoneczna, ciepła pogoda zachęcała do podjęcia pielgrzymkowego trudu. Na wspólnej drodze spotkali się wszyscy czujący potrzebę oddania kolejny raz hołdu wielkiemu człowiekowi - św. Janowi Pawłowi II, który zmienił ludzi i świat. Podczas marszu był czas na modlitwę i aktywny wypoczynek. O bezpieczeństwo na trasie zadbali funkcjonariusze Policji w Annopolu i starsi uczniowie naszej szkoły.

Na Polu Zjawienia w Księżomierzu dołączyli do nas zaproszeni goście: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kraśniku, podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie im. hr. Eligiusza Suchodolskiego i młodzież  z Zespołu Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu.

Uroczystej mszy świętej przewodził ks. dr Andrzej Woch.  Kazanie wygłosił proboszcz naszej parafii ks. Kanonik Krzysztof Krzemiński. Tematem kazania było pytanie zadane młodzieży – „Czy Ty umiesz się modlić…?”. Mszę świętą koncelebrowali: ks. Senior Kanonik Antoni Bezpalko, ks. Kanonik Antoni Cząstka. Na zakończenie  wspólnie odśpiewano barkę - ukochaną pieśń naszego patrona Świętego Jana Pawła II.

Rajd Papieski jest dla nas szczególnym czasem, który poświęcamy Bogu, pokazując tym samym, że ważne są nie tylko rzeczy materialne, ale i duchowe.

Podziękowania należą się przede wszystkim inicjatorce rajdu –  dyrektor Zespołu Szkół w Annopolu Pani Elżbiecie Gąsiorowskiej, księżom: Łukaszowi i Rafałowi - którzy zajęli się oprawą modlitewną i muzyczną rajdu, panu Łukaszowi Kwiecińskiemu i uczniom  za organizację nagłośnienia. Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców za przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy nauczycielom i wychowawcom, za trud wędrowania wraz ze swoimi wychowankami i wszystkim, którzy pomogli w organizacji tegorocznego spotkania na Polu Zjawienia.

Opublikowano: 18 października 2017 23:23