"Mistrzem być"

14 września 2017r. w sali Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego p. Zbigniewa Siewierskiego odbyło się spotkanie z Marcinem Prusem, wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej.
Były kadrowicz, Mistrz Świata i Europy w siatkówce odwiedził Annopol jako ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (S.O.S.), promujący tą dyscyplinę wśród dzieci i młodzieży. Uczestnikami spotkania „Mistrzem być” byli także nauczyciele i uczniowie gimnazjum w Annopolu, Liśniku oraz liczne szkoły podstawowe z terenu gminy Annopol oraz Trzydnika. Program "Mistrzem być!" realizowany podczas spotkania jest programem profilaktyczno-motywacyjnym. Prowadzący zwracał szczególną uwagę na możliwość realizacji własnych marzeń, aspiracji, pomysłu na życie i dążenie do osiągania zamierzonych celów. Przekazywał na własnych przykładach informację o tym, jak ważna jest istota panowania nad własnymi decyzjami i trzymania życia we własnych rękach. Marcin zwracał uwagę na często zapomniane przez młodych ludzi czynniki prowadzące do bycia lepszą wersją samego siebie, tj: szacunek, dążenie do wyznaczonego przez siebie celu, sposobów oddalenia zniechęcenia, umiejętności radzenia sobie ze stresem i chwilowymi porażkami, determinacji. Poruszał także m.in. wątki dotyczące nienawiści bliźniego, agresji i modnego w dzisiejszych czasach hejtu internetowego.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej, siatkarz opowiadał o sobie i swoich sukcesach, wskazując drogę, jaką można do nich dojść. Zajęcia prowadził ciekawie, zachęcał młodzież do brania czynnego udziału w dyskusji na temat prezentowanych zagadnień. Marcin starał się przekonać młodzież, że wielu jej zachowań, jakie wymieniał, nie można zaliczyć do dobrych i warto je zmienić. Mówił o szacunku dla rodziców, potrzebie odejścia od komputera i zaprowadzenia w swoim życiu dyscypliny podporządkowanej rzeczom ważnym. Swobodny, pełen humoru sposób jego bycia oraz łatwość nawiązywania kontaktu z młodzieżą sprawiły, że dzieci i młodzież aktywnie oraz z zaciekawieniem w nich uczestniczyła, później zadawała liczne pytania.
Po pytaniach młodzież miała możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz dostania autografu od byłego reprezentanta Polski.
W drugiej części spotkania Marcin Prus przeprowadził krótki trening z siatkarzami MKS Skałki Annopol.
Spotkanie ze znanym siatkarzem, w trakcie której była okazja do założenia reprezentacyjnej koszulki oraz medali Mistrzostw Świata była niesamowitą lekcją patriotyzmu oraz wiary we własne siły.

Opublikowano: 20 września 2017 23:14