Konkurs ,,Kraje Anglojęzyczne, ..."

Konkurs ,, Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja”

Pierwszy, wewnątrzszkolny etap kolejnej edycji  konkursu ,, Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne   i Rosja” odbył się w naszej szkole 8 lutego 2017r. Do tego etapu przystąpiło 21 chętnych uczniów z klas I, II, III i IV Technikum. Zostały wyłonione 3 osoby z największą ilością punktów:

I miejsce – Olga Burda, kl. II T

II miejsce – ex aequo Aleksandra Rydzewska, Rafał Kuśmierz, kl. IV T.

Zwycięzcy zakwalifikowali się do II etapu konkursu.

Organizatorami konkursu na terenie szkoły byli: p. Iwona Dąbrowska i p. Andrzej Wilke.

II etap Powiatowego Konkursu „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja” odbył się dnia 15 lutego 2017 o godz. 9:00 w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. W konkursie wzięło udział dwunastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kraśnickiego. Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące wiedzy kulturoznawczej Anglii, Niemiec i Rosji.  Przygotowano go w dwóch wersjach: pierwszej - dla uczniów uczących się j. angielskiego i niemieckiego, drugiej – dla uczniów uczących się j. angielskiego i rosyjskiego. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce dnia 1 marca 2017  w  Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Rafał Kuśmierz, uczeń Zespołu Szkół w Annopolu został wyróżniony i otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy na kolejne edycje.

Opublikowano: 09 marca 2017 15:35