Szkolne Narodowe Czytanie "Quo Vadis"

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodzony jest pod hasłem "Książka to dopiero początek..." .
Święto to ustanowione zostało w 1999 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego.
Rok 2016 ogłoszono Rokiem Henryka Sienkiewicza  w 170 rocznicę urodzin oraz w 100 rocznicę śmierci polskiego pisarza, nowelisty, publicysty , który 1905r.został laureatem Nagrody Nobla za powieść ,, Quo Vadis”.
Książkę tą ogłoszono lekturą Narodowego Czytania, które odbyło się 3 września  2016 roku pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.
26.10.2016r. nasza społeczność szkolna również włączyła się do akcji, poprzez organizację Szkolnych Obchodów Narodowego Czytania ,,Quo Vadis”.
Wspólnie z panią dyrektor Elżbietą Gąsiorowską ,panią Zofią Szymanek- wieloletnią polonistką naszej szkoły oraz panią Katarzyną Chapską  młodzież przeczytała fragment powieści
pt.:,, Winicjusz, Ligia – odcienie miłości”.

Uczniowie, którzy prezentowali fragmenty ,,Quo Vadis” stali się jednocześnie uczestnikami konkursu na najciekawszą interpretację głosową powieści.
Na wstępie wszyscy wysłuchali utworu Quo Vadis Domine w wykonaniu Michała Bajora , który wprowadził nas w klimat czasów z powieści.

Zwycięzcami  konkursu okazali się:

I miejsce Olga Burda – kl. II TE

II miejsce Adam Kowal – kl. II ZSZ

III miejsce Malwina Tomala – kl. IV TE

Czytaliśmy długo i bez pośpiechu, bo przecież, jak pisała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Dziękujemy wszystkim naszym lektorom za udział w akcji i piękne czytanie.

Opublikowano: 29 października 2016 15:46