„Czytanie – świata odkrywanie, autorytetów poznawanie”

30 września 2016 r. uczniowie kl. II i III T uczestniczyli na zaproszenie Miejskiego Zespołu Szkół  w Annopolu w obchodach  XIV Szkolnego Dnia Walki z Narkomanią ph. „Czytanie – świata odkrywanie,  autorytetów poznawanie”. W ramach obchodów 3 osobowe drużyny uczestniczyły w turnieju czytelniczym pt. „Czytam, więc chwytam” a zalety czytania przedstawiła p. A. Zaręba pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Annopolu.

Głównym punktem Szkolnego Dnia Walki z Narkomanią był koncert „Powiedz Nie!” w wykonaniu Wiesława BLACHY Błażkiewicza, artysty, który mówi o sobie „ jestem osobą, która wierzy w cud życia i wiary, która czyni cuda”. Muzyk w swoich koncertach walczy o pokolenie, by wyzwolić go z jarzma nałogów. Sprzeciwia się agresji i przemocy w życiu codziennym oraz cyberprzestrzeni.  Perkusista opowiadał o swoim życiu, które w początkowej fazie kariery nie było wolne od używek: alkoholu i narkotyków.

Przesłanie artysty było jasne. Powiedz NIE! wszelkim substancjom, które mogą mieć negatywny wpływ na twoją przyszłość.

Opublikowano: 12 października 2016 19:31

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 313

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  • Witaj na stronie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu
Zaszyfrowany adres tej strony