Prawo w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu

Prezentujemy podstawowe dokumenty regulujące pracę Szkoły. Wszelkie działania podejmowane w Szkole podporządkowane są odpowiednim ustawom i rozporządzeniom, w tym:

• ustawie o systemie oświaty
  • rozporządzeniu w sprawie warunków i sposobie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych
  • podstawie programowej kształcenia ogólnego
  • standardom wymagań egzaminacyjnych
  • rozporządzeniom wydawanym przez Kuratora Oświaty.

Podstawowym dokumentem regulującym funkcjonowanie Szkoły jest jej Statut, z którym w zgodzie pozostają kolejne dokumenty i regulaminy. Wewnątrzszkolny System Oceniania (WSO), regulujący zasady oceniania pracy uczniów, jest umieszczony w Statucie Szkoły (i możliwy do obejrzenie lub pobrania poniżej), natomiast z Przedmiotowymi Systemami Oceniania (PSO), tworzonymi przez poszczególnych nauczycieli, zapoznawani są uczniowie na początku każdego roku szkolnego (do wglądu u nauczycieli). Nauczanie i wychowanie młodzieży opiera się na zatwierdzonych programach nauczania, programie wychowawczym ZS oraz programie profilaktyki. Ze wszystkimi dokumentami zainteresowani mogą się zapoznać w sekretariacie szkoły.

Statut Zespołu Szkół

pobierz lub otwórz /PDF